• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Afryki

Skarby Danii
Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam zbyt wielu ciekawych atrakcji, a sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle długiej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo ciekawych zabytków jak i pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest w takim razie rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!

1. Zobacz teraz

2. Wejdź

3. Kontynuuj

4. Przeczytaj to

5. Kontynuuj

Categories: Rekreacja

Comments are closed.