• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co warto zwiedzić w Europie?

Co warto zwiedzić na Starym Kontynencie?
Być może przyroda Europy może wydawać się dla wielu nudna, przynajmniej jeśli porównać Europę z Ameryką Południową, to jednakże nie można na pewno powiedzieć, że nasze miasta są w jakiś sposób gorsze od takich miast, które są położone na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą to nie jest tak, iż np. europejskie góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednakże zastanowić się w takim razie co w istocie warto zobaczyć. Skupmy się na miastach. Na początek oczywiście nasz kraj… Bardzo dobrym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Poznań, ale również chociażby Sandomierz.
Warto przejechać się w Tatry oraz morze. Generalnie w Polsce nie brakuje fajnych miejsc. Dla zwolenników wyjazdów zagranicznych na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba otwarcie przyznać, iż Praga jest bardzo ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednakże starać się pozostać w stolicy Czech dłużej, aby móc chłonąć atmosferę tego miasta. Jeżeli wchodzą w grę krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem może być Czeski Krumlov. Pewnie niewielu ludzi kojarzy tę miejscowość – naprawdę jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.
Na uwagę zasługują również miasta położone w Niemczech. Czyli chociażby Berlin – umiejscowiony niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz duża metropolia, przecież jest stolicą Niemiec. Jednak w porównaniu do na przykład Hamburga, Berlin wcale nie wygląda na bogate miasto – przynajmniej jeżeli wziąć w rachubę niemieckie realia. Bardzo dobrym miejscem na organizację wycieczki jest również Amsterdam – zwłaszcza stolica Holandii powinna podobać się młodym ludziom. Takowych miast i miasteczek można wymieniać naprawdę dużo. To doskonały dowód na to, iż nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To w 100% pewne.

Categories: Turystyka

Comments are closed.