• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Idealna podróż dla nowożeńców, może Meksyk?

{Zwiedzanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. Szczególnie, że Portugalia jest relatywnie niedroga, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, iż Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilkukrotnie bogatsza, aniżeli pozostałe rejony kraju, który może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, chociażby dlatego, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miasto Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko piękne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na świecie
Bardzo wiele osób nawet twierdzi, iż Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne widoki czy doskonałą pogodę, ale również dały nam wybitnych artystów, smakowite jedzenie albo luksusowe samochody. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek odwiedzić.
Choć akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, zatem najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są również miasta położone w Toskanii. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale również warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje wielką potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem czeka na jakże wspaniały czas jakim jest urlop. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy wreszcie przychodzi ta chwila gdy możemy wspólnie z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Teraz możliwości w tymże zakresie mamy tak wiele, że ciężko bywa wybrać. Warto zapoznać się dokładnie z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają nierzadko do zaproponowania sporo fantastycznych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeżeli tylko mamy tego rodzaju sposobność i chcemy nieco zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wypoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Oprócz tego, że ceny wówczas są znacznie niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę także aby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą pogodę i interesujące miejsca do obejrzenia jest zapewne Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta ważną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy być pewnym, że nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma przepięknymi zabytkami i legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemal prawdziwy raj. W końcu to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, iż Australia jest miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu turystów. Jeśli należysz do tego grona, musisz głównie wiedzieć, iż podróż do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To przecież kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, zapewne uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Należy po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A należy otwarcie przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla gości wiele atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz także wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, w którym organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który oferuje nam bardzo wiele rewelacyjnych widoków oraz Odkryjmy wschód Europy!
Europa to niezwykłe miejsce. Przecież na tej małej powierzchni mieści się dobre kilkadziesiąt krajów. A każdy z krajów choćby odrobinę się od siebie różni. I właśnie dlatego Europa to w dalszym ciągu najbardziej wspaniały oraz najbogatszy kontynent. Następne lata pokażą czy Europejczycy pokonają wszelkie problemy, takie jak przykładowo bezrobocie wśród zwłaszcza młodych albo przeniesienie produkcji do Azji. Warto jednakże również spojrzeć na taką część Europy, która jest jakby zapomniana. Mowa tutaj o takich krajach, które są położone na wschód od Polski. Na przykład Białoruś, a więc jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie spotkamy wielu wielkich miast – wyjątek to między innymi Mińsk, zatem stolica tego kraju, to jednak nie jest to dużą wadą. Najbardziej potężnym atutem Białorusi jest pewna oryginalność, swoista dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – choć niestety w dalszym ciągu daleko Polakom do poziomu życia w Niemczech, to jednakże widać gigantyczną różnicą między Polską, a Białorusią – trzeba dodać, iż w 1990 roku, gdy rozwalał się poprzedni ustrój, Białoruś to było bogatsze państwo, aniżeli Polska. To pokazuje wielki minus takich państw jak Białoruś, ale także choćby Ukraina. Jednak nie zmienia to faktu, iż warto odkryć Wschód.

1. Kliknij i zobacz

2. Przejdź dalej

3. Kliknij i zobacz

4. Sprawdź tutaj

5. Zobacz więcej

Categories: Turystyka

Comments are closed.